Едно лица почина, а други три се здобиле со повреди од огнено оружје пред угостителски локал во Цетиње, Црна Гора.

Како што јави полицијата во земјата, едното од лицата починало во болница.

Полицијата трага по две лица за кои се верува дека стојат зад убиството.

извор: Makfax

Најчитани вести