Со доаѓањето на топлите денови, големи проблеми во домот создааат разни инсекти – муви, комарци, смрдливки и многу е тешко да се ослободите од нив.

Постои едноставен трик со кој сами ќе можете да ги елиминирате.

Потребно ви е:

-половина шолја растително масло

-половина шолја шампон

-половина шолја оцет

Сите состојки ставете ги во шише и добро измепшајте, а потоа испрскајте разни површини во вашиот дом. Мешавината не е токсична и сигурна е за користење доколку во домот има деца и домашни миленици, а многу е ефикасна против инсекти од било кој вид.

Најчитани вести