Дали сте знаеле? Играчот на Вардар, Мартин Поповски освен што е Европски шампион е и програмер. Поповски за 1тв открива како успева да најде време и за двете професии. Освен програмирањето, нашиот играч открива и многу интересни работи и за другите ракометари од Вардар.

Целото интервју на „Ексклузив“ со Поповски, можете да го погледнете подолу:

Најчитани вести