Христијан Мицкоски од трибините на градскиот стадион заедно со генералниот секретар на партијата Игро Јанушев, Владимир Неловски и Јохан Тарчуловски навиваат за фудбалската репрезентација на Македонија.

Мицкоски на својот Фејсбук профил напиша:

А за кој друг, ако не за нашата најважна.
Македонија напред! 

Најчитани вести