Уредничката на ТВ Телма Снежана Лупевска Созан во вечерашното интервју со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски изјави дека во медиумите има натписи каде што одредена група заедно со одреден медиум рекетира бизнисмени и сопственици на хотели.

– Има написи дека постои одредена група блиска до власта која рекетира сопственици бизнисмени, газди на хотели заедно со одреден медиум, тоа се шпекулации но меѓутоа дали вие како опозиција имате сознание. – рече Лупевска.

Мицкоски одговори дека тој го обелоденил овој случај пред македонската јавност, но дека до ден денешен се уште нема никаква правна разрешница.

Најчитани вести