Репрезентацијата на Македонија води по 18 минути игра на арената „Тодор Проески“, благодарение на несмасната реакција на дефанзивецот на Австрија, кој си постигна автогол.

Тоа требаше да биде една долга топка до капитенот Горан Пандев, но ударот со глава на гостинскиот играч, го изигра голманот на Австрија и Македонија поведе. Голот погледнете го ОВДЕ.

Најчитани вести