Бившата жена на фолкерот Аца Лукас, Соња Вукашиновиќ, неодамна преживеала драма - добила сепса поради силиконот во задникот кој и пукнал.

Таа задникот по втор пат го зголемила на паочеток на годината во една клиника во Истамбул, кај естетски хирург кои и го препорачала Јелена Карлеуша, и за тоа платила 7.000 евра.

Меѓутоа на Соња и се слошило, кренала висока температура, отежнато дишела, поради што под итно била префрлена во болница, каде што и утврдиле дека страно тело пукнало и довело до инфекција, која можело да ја чини живот.

“Соња била среќна што конечно има задник каков отсекогаш сакала. Се било во ред и ништо не укажувало дека живото ќе и зависи од импанта. За жал, дошло до сериозно запаление, Соња кренала висока температура и под итно морала во болница. После прегледот лекарот и рекол дека силиконот пукнал и предизвикал сепса, и тогаш започнала нејзината борба.

Лечењето траело со денови, таа сега добро се чуствува, рекол близок извор на Соња, курир.ср.

Соговорникот истакнал дека Соња прв пат го зголемила задникот пред три години, кога вградила аква-филери, и дека тогаш се било во најдобар ред.

Најчитани вести