Уште еден голем гест во низа кога станува збор за Кристијано Роналдо и неговата посветеност кон најмалите фанови.

Португалецот, кој со националниот тим се подготвува за денешното финале во Лигата на нации со Холандија (20:45 часот), по еден тренинг го запре автобусот на репрезентацијата за да поздрави едно дете, кое стоеше крај патот и носеше транспарент на кој пишува „Кристијано прегрни ме“.

Детенцето, 11-гдишниот Едуардо Мореина, кое боледува од леукем**а беше покането во автобусот на тимот, каде можеше да го прегрне својот миленик и да се фотографира со него.

Најчитани вести