Пред две години Столе Стоилов првпат го крена победничкиот пехар во ракометната Лига на шампиони како капитен на скопски Вардар, доби улица со неговото име до ресторанот „Рустикана“.

Кога минатиот викенд во Келн, Стоилов втопат го крена победничниот пехар, улицата  е проширена и надградена во „Булевар Столе Стоилов 5“.

Извор: Република

Најчитани вести