Вардарци завршија со посетите, последна станица беше кај градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Тој им ја врачи ветената награда од 100.000 евра за шампионската титула.

Шилегов вчера ги пречека ракометарите на европскиот и македонски првак, а Град Скопје беше задолжен за организација на дочекот на ракометарите на плоштад „Македонија“. Од она што може да се види на колективната фотографија од настанот, во кипата на Врадар кај Шилегов во присутните ја нема иконата Столе Стоилов

Најчитани вести