Паечот Дарко Лазиќ доживеа тешка сообраќајна несреќа во октомври минатата година, кога со својата кола слетал од патот и се превртела на кров. Бил хосотализиран во КБЦ Земун, а докторите едвај му го спасиле животот.

На негова голема среќа, неколку месеци подоцна Дарко успешно се опоравувал, очекува второ дете, ужива во љубо со својата вереница Марина, а официјално се развел и од Ана Севиќ и се враќа на неговата голема љубов – музиката.

Наското своите фанови ќе ги израдува со нова песна “Мајко“ за која снимил спот, а на Јутјуб се појавил тизер (најава) кој никој не го става рамнодушен.

Имено во тизерот може да се види превртен автомобил, кој е очигледно последица од сообраќајна несреќа и Дарко кој со бастун поминува покрај него, со што може да се заклучи дека пеачот ја опела својата животна приказна.

Називот на песната “Мајко“ зборува дека истата ја посветил на својата мајка Бранка, на која и било најтешко додека се борл за живот.

1,356

Најчитани вести