Ова се хороскопските знаци кои бегаат од врска и брак, а еве и зошто го прават тоа:

Бик

Живее во петта брзина и постојано запознава нови луѓе. Припадниците на овој знак се весели и гласни и привлекуваат внимание. Точно знаат каква личност сакаат покрај себе. Бираат партнер со кој не се предолго во врска и повеќе се потпираат на интуицијата отколку на рационалноста. И поради тоа најчесто грешат. Дури и во брак продолжуваат да живеат по свое и одат на милион места и го запоставуваат семејниот живот.

Девица

Претставнците на овој знак сакаат да бидат во центарот на вниманието и тоа им оди од рака бидејќи се многу интелигентни, шармантни и духовити. Ги сакаат во друштво, но спротивниот пол го чувствуваат само како пријател без да се впуштаат во подлабок однос. Затоа и тешко стапуваат во врска или брак

Вага

Можат да ве маѓепсаат со своите приказни и смисла за хумор. Смирени се и рационални и можат секого да го заведат. Не бегаат од кратки врски, но преферираат долг и стабилен однос. Често се негде помеѓу небото и земјата, помеѓу сопствените желби и можности и затоа најчесто бракот им пука, а со тоа односот кон партнерот.

811

Најчитани вести