Боки 13, или Бојан Јовановски (33), кој учествувал во реалити Големиот брат и Фарма, шокирал со својот изглед кога се појавил на штикли и нашминкан.

Боки 13, кој бил голем пријател со покојната Дивна Карлеуша, решил и понатаму да се занимава со својот изглед. Освен што ослабел околу 60 килограми, потполно ги баталил штиклите.

И понатаму се занимава со медиуми, а веќе со години често патува, па на социјалните мрежи става фотографии кои настанале ширум светот.

Да потсетиме, вишокот килограми на Боки 13 му го загрозувале здравјето поради што се подвргнал на ригорозни мерки. Бидејќи диетите не му помогнале да ослаби, Боки заминал во Лондон и се обратил на лекарите во тамошна приватна клиника.

Се подвргнал на скапа операција, која наводно го чинела неколку илјади евра. Резултатите биле брзо видливи, со што Боки 13 бил презадоволен.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Koj rano rani, poveke prodavnici grabi ??? #milanostyle

A post shared by Boki 13 (@boki13official) on

- После бројни хормонски анализи, утврдено е дека проблем е лептин кој уште се наркува “хормон на глад“. Него го произведува масното ткиво и тогаш кога неговата работа е на “закажување“, лицето чуствуа голем глад при што се создаваат вишок килограми, а телото тешко ги согорува калориите...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubavinata e vo malite nesta ????

A post shared by Boki 13 (@boki13official) on

Тој бил прво подвгнат на соодветна хормонска терапија, но бидејќи тоа не ги давало посакуваните резултати, решил да ја отклони жлездата која лачи лептин, со што килограмите исчезнале како од шега – раскажал извор за Курир

Извор: Курир.рс.

2,872

Најчитани вести