Нема да поддржам Закон кој се крои за да се заштитат големи политички мечки во државава, вели Зијадин Села, претседател на Алијансата за Албанците во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Тој вели дека ќе поддржи Закон кој нема за цел да амнестира некого, туку има за цел постепено да ги гради правото и правната држава.

 

407

Најчитани вести