Педесетиедногодишен прилепчанец е тшко повреден во сообраќајна несреќа, што вчера се случила во Прилеп на улицата “Иво Лова Рибар“. Сообраќајната незгода се случила помеѓу автомобил “БМВ“ управуван од Љ.Н.(23) од с.Десово-Долнени и мотоцикл “Кавасаки-500“, управуван од С.З.(51) од Прилеп.

Возачот на моторциклот бил пренесен во Градската Болница-Прилеп каде од страна на лекар констатирани му биле тешки телесни повреди. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

извор: Makfax

132

Најчитани вести