Косовскиот премиер Рамуш Харадинај со сопругата Анита денеска биле гости на премиерот Зоран Заев и сопругата Зорица, го реобјави на својот профил на Фејсбук пратеникот од СДСМ, Мухамед Зекири.

– Заедно со Анита бевме на гости кај премиерот на Северна Македонија Зоран Заев и лејди Зорица. Пријателски разговор за добрососедство и заеднички евроантлански перспективи на двете земји- напиша Харадинај, а пренесе Зекири.

9,501

Најчитани вести