Познатиот македонски шоумен, Игор Џамбазов, по повод денешниот ден, Денот на младоста, му го честиташе роденденот на Јосип Броз Тито.

Тој на Инстаграм сподели видео со порака:

Среќен 127 -ми роденден, мил другар Тито!

337

Најчитани вести