Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ објави дека повторно е бремена. Ивановиќ и нејзиниот сопруг, германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер го чекаат второто дете. 

Двојката во март минатата година го доби синот Лука.

Ова е фотката што ја објави Ана и откри дека по втор пат ќе стане мајка:

603

Најчитани вести