Судскиот совет на Косово претпладнево добил анонимна закана по телефон за поставена бомба во неговите простории, јави дописникот на МИА од Приштина.

По добиената дојава полициски екипи излегоа на местото на настанот и го обезбедуваат објектот кој се наоѓа во центрот на градот.

Инфрмацијата во изјава за медиумите ја потврди портпаролката на приштинската полиција Фљора Ахмети, која изјави дека е започната истрага за откривање на идентитетот на лицето кое се заканило по телефон. 

124

Најчитани вести