Евакуирани се станарите од една од кулите близначки во скопската населба Карпош – 4, откако на 16-тиот кат изутрината избувнал пожар. На местото на настанот моментално се наоѓаат противпожарни екипи и возила на брза помош. Засега не се познати причините за пожарот, ниту дали има повредени лица. Неофицијално, огнот се запалил од плинска боца.

187

Најчитани вести