Пожар избувна во зграда во Карпош 4. Според првичните информации пожарот избувнал во стан на најгорниот кат, но засега не се познати повеќе детали.

На местото е пристигнати четири противпожарни возила, полиција и Брза помош.

Засега не се познати причините за пожарот, ниту дали има повредени лица.

извор: Makfax

229

Најчитани вести