На бензинската пумпа на Макпетрол во центарот на Скопје денес буквално за влакно е избегната вистинска катастрофа. На пумпата која се наоѓа спроти Соборниот храм избувнал пожар, по што се вклучиле алармите и сите од околината побегнале. Во исто време, поради опасноста од експлозија полицијата го блокирала пристапот на булеварите Партизанска и Илинденска. За среќа, еден од вработените реагирал навремено и спречил вистинска катастрофа. 

Очевидец за “Лидер” раскажал дека вработениот на бензинската со противпожарен апарат успеал да го изгасне пожарот. Видеото погледнете го ОВДЕ.

 

3,918

Најчитани вести