Синоќа било пријавено дека во Градска општа болница „8-ми Септември“ била донесена 17- годишна девојка од село Средно Коњари, скопско, со исеченици по левата рака и нога, соопшти МВР.

Според пријавеното, повредите и ги нанела извесна Н.Н. по претходна расправија за момче.

Полицијата информира дека презема мерки за целосно расчистување на случајот.

извор: Makfax

852

Најчитани вести