„Ако се решиме да направиме коалиција со Алтернатива и со БЕСА, ќе го победиме ДУИ“.

Ова го изјави Арбен Таравари во вечерашното гостување во дебатниот магазин на КликПлус на ТВ21.

Таравари ја објасни причината зошто не гласаше на претседателските избори.

„Ако излезев на гласање, сите ќе мислеа дека сум гласал за Силјановска“, изјави Таравари.

Најчитани вести