Шампиони… по победата на домашен терен над Е. Работник, попладнево РК Вардар ја освои 13-тата титула Шампион на Република Македонија. Триумфот дојде со резултат 36-29, по истиот се промовиравме за старо-нови владетели.

По мечот, следуваше свечена церемонија на доделувањето на златните медали на ракометарите. Пехарот го подигна вардаровата икона, капитенот на црвено-црните Стојанче Стоилов.

Вардар Фанс Ви носи фотографии:

304

Најчитани вести