Американската пејачка и миленичка на тинејџерите, Селена Гомез, објави дека ќе се мажи за 68-годишниот американски актер Бил Муреј, со кој се прошета на црвениот килим на Канскиот фестивал минатата недела.

Причината поради која Селена беше во Кан е промоцијата на претстојниот зомби филм „The Dead Don’t Die“.

„Јас сум почестена што сум дел од филмот со Џим и целата екипа. Патем, Бил Муреј и јас ќе се венчаме“, напиша пејачката покрај фотографиите кои ги сподели на својот инстаграм-профил.

извор: Makfax

3,105

Најчитани вести