Дунавка Трифуновска е можеби најконтроверзната јавна личност во Македонија. Таа е по професија фармацевт, а долги години е во модната индустрија и се занимава со фотомоделство.

Трифуновска честопати се наоѓа на мета на критики во јавноста поради смелите изјави во медиумите и бројните скандали кои се поврзуваат со неа.

Во 2015 година, Дунавка ја претстави Македонија на Мис Интернационал од каде произлезе гафот со срцето. Минатата година, Дунавка во интервју за „Репортер“ изјави дека е во врска со пејачот Владо Јаневски, но тој подоцна го демантираше сето тоа. Последно со што оваа русокоса манекенка ја разбранува македонската јавност беше нејзиниот обид да направи селфи со папата Франциск при неговата посета во Скопје.

За таа цел, естрадниот магазин „Бекстејџ“ реши да ги собере сите нејзини гафови на едно место, a сето тоа изгледа вака – погледнете:

1,256

Најчитани вести