Прекршочниот суд донел одлука да го прогласи за виновен велосипедистот кој си возел по вело патека и кој настрадал откако во него удрила кола.

- И те мава кола на велопатеката која ја направи @CityofSkopje и на крај ти си крив зашо возиш поштено. Од сеа само по улици, барем да си ја заслужам казнава ако ме акне кола пак. Дно, пишува Ѕвонко на Твитер, велосипедистот кој ем настрада ем го казнија.

- Сведок имав, мораше да оди, смениме броеви и џандарот рече не се важи ако не чекал - пишува Ѕвонко.

Сите детали и коментари прочитајте ги во твитот во продолжение. 

 

 

 

 

1,181

Најчитани вести