Во 2004-та година кога настапи на Евровизија, Руслана сите ги освои со убавината и доби награда за најфотогенично лице.

Со нејзината песна „Wild dance” ја однесе победата на Евросонг во Истанбул, а денес пејачката од Украина изгледа подобро од било кога.

 

Пејачката сега има 45 години, а кога настапуваше на Евросонг, претставник на Македонија беше Тоше Проески.

 

 

 

 

3,092

Најчитани вести