Тамара Тодевска на Евровизија 2019 во Тел Авив, ја изведе песната "Proud" која е посветена на сите жени во светот. Текстот кој порачува дека девојките треба да бидат храбри и самоуверени допре до љубителите на Евровизија.

Одушевените гледачи на Евровизија на Твитер нижеле пофалби на сметка на Тамара.

“Така Тамара, кажи им“. “Девојкоооо“, “Каква песна“, пишувале Твитерашите.

 

Смарагдниот фустан ги потсетил на анимираниот филм “Фрозен“ и Елза кралица на ледот.

Секако, шеговитите Твитераши веднаш откриле од каде дизајнерот на Тамара нашол инспирација за фустанот.

5,021

Најчитани вести