На српската пеачка воопшто не и се допаднал настапот како поп кралицата во ревијалниот дел на Евровизија.

Славната пеачка Мадона која настапила во ревијалниот дел на финале на Евровизија отпеала неколку свои хитови. Поп кралицата ја критикувале многумина поради нејзиниот настап и пеење, а една од нив била и Марија Шерифовиќ

 

- Ве молам не ме напаѓајте – Но, Мадона, сестро, оди во три пи* де материне со своето лај пеење. Јас да го слушам оваа снимка – и да сум Мадона – би пеела само на клон – напишала Марија Шерифовиќ на Твитер

 Исто така, Марија Шерифовиќ не и се допаднало тоа што стручното жири на Северна Македонија не и дал ниеден глас на Србија на Евросонг.

3,777

Најчитани вести