Иако е јасно дека Вардар преживува тешки моменти, сепак, фановите не го оставаат клубот и продолжуваат на секаков начин да ставаат до знаење дека тоа е клубот кој им ги полни срцата со своите игри.

На враќање од Сегедин по реваншот со ПИК Сегед, смислија и оригинална песна за да повикаат на спас за клубот – Вардаре не можам без тебе! А денеска таа беше и промовирана на You Tube преработена од Александар Митевски и група Асови….

Извор:24ракомет.мк

707

Најчитани вести