Филип Цанев, секретар на СДСМ Аеродром, на Фејсбук го искритикува актуелниот пратеник Павле Богоевски за аудио-снимката на која се слуша како нарачува дрога.

– Ова со маслото е…
Како Диме Спасов кога го бркаше група од Серава…
#ПавлеОпрајСе. – напиша Цанев на Фејсбук.

Инаку пратеникот Богоевски е на удар на јавноста, откако беше објавено снимка на која тој, според него нарачува масло од канабис.

Најчитани вести