Српската евровизиска претставничка Невена Божовиќ, успеа да се пласира во евровизиското финале, но не и да ја израдува Јелена Карлеуша. Пејачката во свој стил „удри“ по Невена, но и самиот настан. 

„Се додека Србија на Евровизија праќа песни без смисла и порака, луѓе кои ни во својата земја не успеаја да ја допрат публиката, настап без никаква идеја – секоја година ќе се случува исто. Победата на Марија Шерифовиќ нека биде шаблон по кој мора да се работи – храбра песна која испарти моќна порака со интилигентен настап....“, напиша Јелена и не пропушти да напомене дека треба сериозно да се кокетира со ЛГБТ популацијата. 

Впрочем, еве што уште напиша Карлеуша:

Најчитани вести