Глумецот Александар Радојчиќ се крстил дури во својата 31. година од живот!

Тој одлучил светиот чин да го направи во манастирот архиѓакон Стефан во Сланци.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Posebna ljubav, posebna veza...od danas i kumovska!!! @_djedja_ ❤️❤️❤️

A post shared by Aleksandar Radojicic (@radojicic_aleksandar) on

Глумецот за кума ја земал својата колешка Александра Томиќ, инаку девојка на Андреја Милошевиќ.

Александар убавите вести ги споделил со своите следбеници на Инстаграм.

- Посебна љубов, посебна врска. Од денес и кумство – напишал Радојчиќ на својот Инстаграм.

На крштевањето освен Милошевиќ присуствувале Милош Биковиќ и Виктор Савиќ.

Најчитани вести