„Добредојдовте во Израел“, рече Нета на почетокот од првото полуфинале, а со својата појава изненади многумина, или можеби подобро е да се рече шокираше. Нета се појави во комбинација со која заигра на картата на провокација, но ...

Нета сакаше да покаже дека е горда на своите облини, но реално делуваше прилично невкусно на сцената. 

Годинава на сцената во Тел Авив ќе настапат претставниците од 41 земја. Големото финале е закажано во сабота. Тамара настапува во четврток, односно во рамките на втората полуфинална вечер. 

 

Најчитани вести