Антивладините демонстранти во Албанија вечерва излегоа на нови протести, каде фрлаа молотови коктели кон полицијата. Протестите се случуваат само неколку часа по повикот на САД и ЕУ за воздржување од насилство.

Засега, како што пренесуваат медиумите во регионот, полицијата не возвраќа на нивните напади.

За време на антивладините протести што се случуваа викендов изби насилство помеѓу полицијата и демонстрантите.

извор: Makfax

Најчитани вести