Утрото е особено интересно кога  Хороскопски знаци се во прашање, бидејќи секој има различни навики. Девиците се  будат прво и пред да се тушираат ја чистат бањата, Јарецот го исклучува бојлерот, бидејќи терминот за евтини електрична енергија е поминат, и Биковите појадуваат крем  со лажица за супа.

Секој знак има своја специфична рутина која ги излудува другите хороскопски знаци. И овие рутини  секое утро ни се приоритет.

Утрински хороскоп 6ч: Девицата се  буди и ја чити бањата пред туширање. По миењето на забите, тој ја става четката во стерилна ќеса и ја остава на посебно место, подалеку од други четки. 

6h 15min: Јарец се буди и го исклучува бојлерот, терминот за евтина електрична енергија е истечен. 

6h 20min: Водолија оди на утрински џогинг. 

6h 30min: Вага и лавот пред огледалото за крем и гел за коса  се „расправаат“. 

6h 40min: Бик појадува со крем лажица за супа. 

6h 45min: Стрелецот се буди и повторно го пушта бојлерот. 

7ч: Рак прави сендвичи, Девица  свежи овошни сокови. Близанците сé уште е во кревет, проверувајќи го својот e-mail, Facebook, Twitter и Instagram од неговиот мобилен телефон. 

7ч 5мин: Шкорпија ја крши вратата од бањата - Вагите излегуваат смртно навредени од страна со несесер  во нивните раце.

7h 10min: Овен се буди  и ја уклучува  стоперица.

7h 11min 45sec: Овен  облечен, истушира, заминува и мавта од скалите со стоперицата 

7h 15min: Бикот струга по теглата. Нема повеќе Нутела. 

7h 20min: Вага и Лавот повторно пред огледало , последната проверка на изгледот и восхитување од себеси пред излегување. 

7h 30min: Водолија се тушира ​​со ладна вода, Јарец повторно го исклучува бојлерот. 

7ч 40мин: Сите  заминуваат. 

7h 45min: Близнакот се враќа, заборави еден од 3 мобилни телефони. 

7h 50min: Близнаците се враќаат повторно, тие го заборавиле својот паричник. 

8ч: Рибата се буди и  сфаќа дека е заклучена во станот.

Така секое утро, тоа е истата приказна. Утрото не е толку лесно како што изгледа за ниту еден знак.

Најчитани вести