Потребни состојки:

  • 2 банани
  • 4 јајца
  • 2-3 лажички цимет
  • прстофат мускатно оревче
  • 3 кеси ванилин шеќер
  • ореви посипување

Начин на приготвување: Се пасираат бананите со сите зачини и се матат јајцата во блендер, па се додава смесата со банани. Смесата се става во калапи за мафини, кои потоа се печат на 200 степени околу половина час. Одозгора посипете со ореви.

Најчитани вести