Македонија има нова реалност, власта е делигитимирана, почна падот на Зоран Заев, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил.

-Вистинската сила се граѓаните, македонската пролет доаѓа, порача тој.

16

Најчитани вести