По повод објавените резултати од претседателските избори, Ивор Мицковски со критика до владејачката коалиција. Тој на својот фејсбук профил напиша:

Историски дебакл на едни избори. Нема ни 2 години.
ДУИ уште се фали колку гласови добиле, ако тоа се одземе, ова е историски најлош резултат за СДСМ и воедно за една владејачка партија.
Итроштината и самобендисаноста не се исплаќаа, Мицковски

1

Најчитани вести