Денеска се одржа првиот круг од шестите претседателски избори, а граѓаните својот глас го дадоа за Гордана Силјановска-Давкова,  Блерим Река и Стево Пендаровски.

Резултатите може да ги следите во живо на веб-страницата на ДИК ТУКА

Најчитани вести