Две лица од Белгија, на 24 и 27 годишна возраст, вчера влегле во дворот на Генералштабот на Армијата на улица „Орце Николов“, соопшти МВР.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и лицата изјавиле дека залутале и ја прескокнале оградата. Се работи на расчистување на случајот.

извор: Makfax

1

Најчитани вести