Обраќање до јавноста на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски пред почетокот на изборниот молк

Во пресрет на предизборниот молк би сакал да Ве повикам сите граѓани пред да одлучите за кого ќе гласате, да се сетите на неколку работи и тоа сетете се на:

– Сетете се на понижувањето на Македонија и промената на Уставот
– Камионите во РЕК на Вице Заев
– Сите фирми на Заеви кои ги цедат граѓаните
– Криминалните иновации од 10.5 милиони
– Крвавите тендери на Венко Филипче
– Сите несреќни случаеви кои ги загубија животите на клиниките на Венко Филипче
– Сите нерасчистени убиства
– На сите коруптивни скандали
– На сите рекети, уцени и закани
– На сите лаги на Заев и СДСМ
– На сите тендери наместени
– Сетете се на уште многу други работи што можам до бескрај да ги набројувам…

Сетете се на сето ова пред да го заокружите гласачкото ливче и пратете ги Заев, СДСМ, Пендаровски во историјата…ЗА ГОРДАНА! Бр. 2

1

Најчитани вести