Претседателот на САД Доналд Трамп изрази сочуство за огромниот пожар кој избувна во париската катедрала Нотр Дам.

,,Ужасно е да се гледа ваков масивен пожар во ,,Нотр Дам “во Париз. Треба да се користат хеликоптери-цистерни за да биде изгаснат тој. Треба да се дејствува брзо”, напиша Трамп на ,,Твитер”.

извор: Makfax

55
loading...

Најчитани вести