Вооружени лица утринава извршиле грабеж во „НЛБ банка” на улица Ферид Бајрам во скопската населба Чаир. При разбојништвото било пукано со огнено оружје. Крадците повредиле и 26-годишно момче вработено во банката.

Настанот бил пријавен во полиција во 10:30 часот.Полициски службеници веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на настанот и во тек е истрага. Сè уште се утврдува колку пари биле украдени од банката.

извор: Makfax

6
loading...

Најчитани вести