Турските актери Мираи Данер и Кубилај Ака повеќе од две години се во љубовна врска.

Меѓу главните актери од турската серија “Далеку од дома“ кои ги играат Хилал и Али Кемал деновиве имаа што да прослават.

Имено актерката Мираи Данер (Хилал) објавила емотивна порака на својот Инстаграм за својот 23 роденден заедно со нејзиното момче Кубилај Ака (Али Кемал) со кого е веќе две години во љубовна врска.

Актерката ја споделија фотографијата на која се заедно со својот сакан која на многу нежен начин и го честитал роденденот

“Многу убави сеќавања насобрани во прекрасни спомени, среќен роденден“- напишал тој

Најчитани вести