Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Велес.

На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.

Митингот можете да го следите во живо, на линкот во продолжение:

8
loading...

Најчитани вести