Голманот на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски, доцна синоќа по победата над Исланд, со победничко селфи со селекторот Данило Брестовац, порача:

„Честито вaтрено кpштевање селекторе. Да ти се множат победите. Нов селектор, нова тактика, нова победа. Сакајте си ја својата држава и народ“, гласеше пораката на искусниот Борко.

Најчитани вести