Македонските ракометари, како и многупати досега приредија нова инфаркт завршница и со гол по последната секунда славеа прва гостинска победа против Исланд (33-34), во дебито на Данило Брестовац.

Погледнетe ги последните луди 20 секунди и погодокот на Дејан Манасков за голема победа против Исланд:

 

2

Најчитани вести